03 червня 2015, 17:22

НБУ розпочав ліквідацію «Кредитпромбанку»

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ "Кредитпромбанк", ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку, повідомляє прес-служба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У зв’язку із допущенням ПАТ "Кредитпромбанк" зменшення на п’ять і більше відсотків значення нормативу короткострокової ліквідності (Н6) нижче мінімального значення двічі протягом січня 2015 року, порушення банківського законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України,  наявності загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, цей банк було віднесено до категорії проблемних та призначення куратора – службовця Національного банку.

Після віднесення ПАТ "Кредитпромбанк" до категорії проблемних відбулося значне погіршення показників його діяльності. Крім того, банком не було надано у встановлений строк доопрацьований план фінансового оздоровлення з урахуванням суттєвого погіршення  фінансового стану.

Власником істотної участі не були вжиті заходи для запобігання настання неплатоспроможності Банку.

У зв’язку з цим, ураховуючи вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ "Кредитпромбанк" до категорії неплатоспроможних (постанова Правління Національного банку України від 02.03.2015  № 151).

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб наступного робочого дня після прийняття Національним банком рішення про віднесення Банку до категорії неплатоспроможних запроваджено тимчасову адміністрацію з 03.03.2015 до 02.06.2015 та призначено уповноважену особу Фонду для її здійснення.

Розглянувши відповідну пропозицію Фонду, Правління Національного банку України прийняло постанову від 02.06.2015 № 353 про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ "Кредитпромбанк".

Актуальну інформацію для вкладників ПАТ "Кредитпромбанк" можна переглянути на сайті Фонду.

Станом на 3 червня 2015 року в Україні функціонує 130 банків (без урахування банків, де запроваджено тимчасову адміністрацію), із них 40 – з іноземним капіталом.

У рамках процесу очищення банківської системи впродовж 2014 – 2015 років Правління Національного банку України прийняло 49 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, із них у 2015 році – 16. У 2014 – 2015 роках було відкликано банківську ліцензію та ліквідовано 39 банків (у тому числі анульовано банківські ліцензії двох банків, що розташовані на території АР Крим і міста Севастополя ), із них у 2015 році –20.

Загалом на сьогодні в категорії неплатоспроможних перебуває 12 банків, у стадії ліквідації – 44 банки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати