28 серпня 2023, 18:56

НБУ пропонує до обговорення нові вимоги до договорів страхування зі споживачами

Пресслужба НБУ

Національний банк України пропонує до обговорення проєкт Положення про особливості укладення договорів страхування зі споживачами (далі – Положення), яке має сприяти запобіганню порушенням страховиками прав і свобод споживачів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Небанківський фінсектор відновлюється повільно: огляд від НБУ"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Оновлені вимоги до договорів передбачають включення в договори страхування інформації для сплати страхової премії, отримання страхового відшкодування, подання звернень та забезпечать правову визначеність стосовно застосування електронного підпису уповноваженою особою страховика або страхового посередника. 

Положенням передбачено низку вимог до форми та змісту договорів страхування, а саме:

  • визначення переліку інформації, яка повинна міститися в договорі страхування, уключаючи особливості за класами страхування; 
  • визначення переліку положень, які не повинні міститься в договорі страхування; 
  • вимоги щодо використання в договорі страхування термінології, визначеної законодавством України, та викладення умов договору страхування у відповідних за змістом розділах; 
  • порядок надання споживачу договору страхування (уключаючи договір, укладений у формі електронного документа); 
  • вимоги до форми та змісту договорів, що укладаються у формі електронного документа, уключаючи наявність електронних підписів сторін договору. 

Ознайомитися з проєктом Положення та презентаційними матеріалами до нього можна за посиланнями:

Національний банк приймає зауваження та пропозиції до проєкту до 27 вересня 2023 року (включно) на електронну адресу Consumer.Protection@bank.gov.ua.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати