20 березня 2020, 10:45

НБУ почав постачати в банки готівкову валюту

Прес-служба НБУ

Національний банк активно вживає заходів для усунення труднощів з задоволенням потреб населення у готівковій іноземній валюті, що спостерігалися в касах банків через перебої з авіасполученням внаслідок поширення світом коронавірусу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ПриватБанк приєднався до системи BankID".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається, для забезпечення безперебійної роботи банківської системи України в умовах карантину Національний банк почав співпрацю з іноземними фінансовими установами щодо поставок готівкової валюти.

Разом із налагодженням таких поставок Національний банк запровадив операції з підкріплення банків готівковими доларами США та євро шляхом їх обміну на відповідну безготівкову валюту. Безготівкової валюти в банківській системі наразі більш ніж достатньо. Українські банки мають безготівкових ліквідних коштів в іноземній валюті на суму майже 9 млрд дол. США.

Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову з оголошеним граничним обсягом у 100 млн євро відбулася сьогодні, 19 березня. Національний банк отримав заявки від 6 банків на 35 млн євро і задовільнив їх у повному обсязі.

Такі операції здійснюються за допомогою торговельно-інформаційних систем, які використовуються банками й для проведення операцій на міжбанківському валютному ринку.

Учасниками даних операцій визначено 10 банків з найбільшим обсягом коштів  фізичних осіб в іноземній валюті з урахуванням ощадних сертифікатів, станом на перший робочий день поточного кварталу (2 січня 2020 року). У перелік цих банків входять АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», АТ «АЛЬФА-БАНК», АТ «Укрексімбанк», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «УКРСИББАНК», АТ «ПУМБ», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ОТП БАНК», Акціонерний банк «Південний». На ці установи припадає більш як 80% від загального обсягу коштів населення в іноземній валюті.

Національний банк задовольняє подані заявки банків у повному обсязі, якщо оголошена ним сума з обміну є достатньою для задоволення цих заявок. Якщо ж запити банків перевищуватимуть оголошений обсяг операції, то обмін відбувається за пропорційним принципом відповідно до сум, вказаних у заявках банків.

«Сьогодні ми вже почали поповнювати каси банків готівкою у євро. Також ми працюємо з контрагентами з США, щоб доставити значну партію валютної готівки в доларах США. У будь-якому випадку всі громадяни мають можливість купувати і продавати валюту через онлайн додатки банків, що в умовах поширення коронавірусу значно безпечніше, ніж мати справу з банкнотами», - зазначив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Операції з обміну готівкової валюти на безготівкову жодним чином не впливають на обсяг міжнародних резервів України, який є достатнім для згладжування Національним банком курсових коливань на валютному ринку і виконання усіх зовнішніх зобов’язань держави.

Національний банк і далі буде проводити такі операції для усунення нестачі готівкової іноземної валюти в банках. Наступна така операція обсягом у 100 млн євро буде проведена вже завтра, 20 березня.

Регламент вищезазначених операцій затверджено Постановою Правління №35 від 19 березня 2020 року «Про здійснення Національним банком України операцій з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою», яка набуває чинності від 19 березня.

Нагадаємо, Нацбанк змінить процедуру ліцензування банків.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати