08 травня 2015, 17:44

НБУ оприлюднюватиме інформацію про ліцензії на здійснення валютних операцій

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України розпочинає публікувати архівну та актуальну інформацію про видані генеральні ліцензії на здійснення банками і небанківськими фінансовими установами валютних операцій, повідомляє прес-служба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Стосовно банків публікується інформація про всі генеральні ліцензії, видані починаючи з жовтня 2011 року. Стосовно небанківських фінансових установ публікується інформація про всі 162 генеральні ліцензії, видані починаючи із грудня 2002 року. Інформація про всі видані ліцензії публікується в хронологічному порядку та міститься у двох файлах, у яких подаються відомості щодо банків і небанківських фінансових установ відповідно. Зазначені файли розміщені на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України в розділі “Банківський нагляд”.

У подальшому інформація про видані банкам та небанківським фінансовим установам генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій оновлюватиметься регулярно протягом п’яти робочих днів після видачі нових генеральних ліцензій.

“Ми сподіваємося, що оприлюднення інформації про видані Національним банком генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій дасть змогу значно скоротити кількість запитів, з якими до нас звертаються громадяни і юридичні особи, – прокоментував директор Департаменту реєстраційних питань і ліцензування Національного банку України Леонід Антоненко.­ – Лише з початку року Департамент реєстраційних питань і ліцензування відповів на 165 індивідуальних запитів щодо виданих генеральних ліцензій. Відомості, які ми публікуватимемо відтепер на сайті регулятора, є офіційним джерелом, на яке зацікавлені особи можуть посилатися у відносинах з державними та іншими установами. Національний банк скеровуватиме усіх запитувачів інформації про генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, видані у проміжок часу, зазначений у цій офіційній публікації, на сторінку офіційного інтернет-представництва Національного банку України. Закликаємо усі державні установи, перш за все, суди використовувати оприлюднену на сайті регулятора інформацію як офіційну інформацію Національного банку”.

Нагадаємо, що з метою підвищення транспарентності діяльності банківської системи із січня 2015 року Національний банк оприлюднює інформацію про надані банкам кредити (на строк більше 30 календарних днів) з обов’язковим зазначенням найменування банку, суми та виду кредиту, типу наданого забезпечення та дати відповідного рішення Національного банку України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати