08 лютого 2023, 11:10

НБУ: АТ "БАНК ФОРВАРД" віднесено до категорії неплатоспроможних

Пресслужба НБУ

Правління Національного банку України ухвалило рішення віднести АТ "БАНК ФОРВАРД" до категорії неплатоспроможних. Частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків, отже віднесення АТ "БАНК ФОРВАРД" до категорії неплатоспроможних не вплине на стабільність банківського сектору України, повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ: Банки прогнозують зростання обсягів фондування та строковості депозитів".

Так, рішення ухвалене у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства, у тому числі нормативно-правових актів НБУ після віднесення його до категорії проблемних, а також ураховуючи подальше суттєве й незворотне погіршення фінансового стану цього банку за відсутності дієвих заходів для його поліпшення та неможливість і недостатність запланованої АТ "БАНК ФОРВАРД" капіталізації.  

"24 листопада 2022 року Правління Національного банку України, керуючись статтею 75 Закону України "Про банки і банківську діяльність", ухвалило рішення віднести АТ "БАНК ФОРВАРД" до категорії проблемних. Підставою для такого рішення стало  встановлення факту здійснення АТ "БАНК ФОРВАРД" ризикової діяльності за ознакою недостатності доходів банку, що створює в майбутньому ризик зменшення його регулятивного капіталу та порушення встановлених Національним банком економічних нормативів капіталу. З моменту віднесення банку до категорії проблемних його фінансовий стан суттєво погіршився, падіння капіталу продовжилося без перспектив його поліпшення. Це, зі свого боку, становить загрозу інтересам вкладників і кредиторів банку", – йдеться в повідомленні.

У НБУ повідомили, що кожен вкладник АТ "БАНК ФОРВАРД" отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених ч. 4 ст. 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 січня 2023 року становить 1 535,6 млн грн.

АТ "БАНК ФОРВАРД" віднесений до категорії неплатоспроможних рішенням Правління Національного банку від 7 лютого 2023 року № 49-рш/БТ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати