24 червня 2020, 17:46

НАЗК затвердило наказ для ефективного реагування на неподання чиновниками декларацій

Прес-служба НАЗК

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), який дозволить НАЗК ефективніше реагувати на факти неподання е-декларацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Сформована Громадська рада при НАЗК".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що документ вносить необхідні поправки до порядку перевірки факту подання декларацій, які були передбачені останніми змінами до закону України "Про запобігання корупції", ухваленими у кінці 2019 року. Наказ набрав чинності 19 червня.

Зокрема, змінами передбачено наступне:

  • Останнім днем роботи чиновника визначається фактична дата, коли він виконував свої повноваження. Раніше останнім днем роботи вважалася дата видачі працівнику трудової книжки в зв’язку з припиненням повноважень. 
  • Установи мають 5 робочих днів для того, аби перевірити, чи подав чиновник, що припиняє свої повноваження, декларацію. Цю перевірку вони мають почати на 20 робочий день після того, як працівник йде з посади.  У попередній редакції було два різних строки, які залежали від підстав звільнення – з ініціативи роботодавця чи працівника.
  • Установа, яка надсилає до НАЗК повідомлення щодо неподання або несвоєчасного подання декларації чиновника, який більше не працює в органі влади, має вказати в такому документі дату припинення повноважень цього працівника. До такого повідомлення додаються копії документів, що підтверджують дату припинення діяльності працівником. Раніше такі заходи не вимагалися.

Нагадуємо, НАЗК опублікувало проект Антикорупційної стратегії.

АЗК опублікувало проект Антикорупційної стратегії

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати