08 червня 2021, 18:24

НАЗК закликає Президента ветувати Закон про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило лист до Президента України з проханням ветувати прийнятий Верховною Радою законопроєкт щодо декларування (законопроєкт №4651), який дозволить посадовцям записувати майно на родичів.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазначається, що початковою метою законопроєкту було відновлення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі за декларування недостовірної інформації та умисне неподання декларації.

3 червня, одразу після голосування Верховною Радою за цей законопроект, НАЗК закликало Президента застосувати щодо нього право вето.  У листі НАЗК детальніше виклало зауваження до документу. 

«НАЗК вдячне за швидку реакцію Президента Володимира Зеленського, який одразу ж після голосування за законопроєкт № 4651 повідомив про те, що в найближчому часі накладе вето на цей закон.  

Прийняття закону в такому вигляді призведе до небезпечних наслідків, поміж яких — нові можливості для корупціонерів щодо легалізації незаконно набутих активів. У свою чергу НАЗК надсилає Президенту конкретні пропозиції про те, як усунути норми, що сприяють корупції», — зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець. 

Повідомляється, що під час голосування депутатами було внесено кілька правок в законопроєкт, які дозволять недоброчесним публічним службовцям ухилятися від декларування. Зокрема:  

  1. відомості про об’єкти декларування, які перебувають у володінні або користуванні членів сім’ї суб’єкта декларування, мають зазначатися у декларації лише у разі, якщо член сім’ї «подасть» декларантові відомості про такі об’єкти декларування у будь-якому вигляді. Натомість, «відомими» вважаються лише ті відомості, про які член сім’ї безпосередньо повідомив декларанту. Ці правки дозволять недоброчесним декларантам приховувати неправомірно здобуті активи «переписуючи» все на членів сім’ї, щоб надалі апелювати , що родичі не надали їм інформації про таке майно (правка № 50 та № 65);
  2. навіть за недекларування майна на мільйони гривень передбачено лише обмеження волі до двох років за умисне неподання декларації замість позбавлення волі на такий самий термін (правка № 59). Нагадаємо, що позбавлення волі —  це перебування засудженого у закладі «санаторного» типу з можливість його покидати у разі погодження керівництва закладу. Позбавлення волі передбачає перебування засудженого у в‘язниці.  

Детальніше щодо пропозицій НАЗК до закону можна ознайомитися в листі заступника Голови НАЗК Романа Сухоставця

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати