22 травня 2020, 13:14

НАЗК розпочинає перевірку декларацій за новими правилами

Прес-служба НАЗК

Відтепер Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) порівнюватиме вартість задекларованих активів із їх ринковою ціною; у разі появи нової інформації проводитиме повну перевірку декларації повторно; перевірятиме, чи отримані суб’єктом декларування подарунки не перевищують граничні суми тощо. Ці та інші зміни передбачені новим Порядком проведення контролю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як заповнювати декларацію особам, для яких посада суб’єкта декларування не є основною?".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що 1 червня, коли закінчиться період для подання декларацій за 2019 рік, НАЗК застосує систему автоматизованого логічного та арифметичного контролю для визначення декларацій із найбільшими ризиками.

Так, у першу чергу перевірятимуть декларації Президентів України, Прем’єр-міністрів та міністрів.   

Зміни, передбачені новим Порядком проведення контролю:

  • визначені конкретні дії уповноваженої особи НАЗК під час перевірки;
  • визначений спосіб проведення кожної зі складових перевірки: зокрема, вартість задекларованих активів порівнюватиметься із їх ринковою ціною або аналогічних активів;
  • у разі появи нової інформації НАЗК проводитиме повну перевірку декларації повторно;
  •  перевірятиметься дотримання суб’єктом декларування обмежень щодо отримання подарунків, а також обмежень, встановлених після припинення діяльності суб’єкта декларування;
  • передбачена перевірка на встановлення ознак необґрунтованості набуття активів;
  • на проведення повної перевірки передбачено до 120 календарних днів; за крайньої необхідності строк може бути продовжено на щонайбільше 60 днів;
  • протягом 10 робочих днів з дня закінчення терміну перевірки уповноважена особа НАЗК зобов’язана підготувати довідку за результатами проведення повної перевірки та оприлюднити її на офіційному вебсайті НАЗК.

У НАЗК зазначили, що новий Порядок проведення контролю дозволить оновленому НАЗК перевіряти декларації високопосадовців у більш ефективний та технологічний спосіб.

Проведення повних перевірок декларацій – це інструмент забезпечення доброчесності державної служби та виявлення тих осіб, які використовують державні посади для власного збагачення, а не для добробуту громадян.

Нагадаємо, Кабмін затвердив критерії та методики оцінювання ефективності діяльності НАЗК.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати