Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у співпраці з Державною митною службою України (Держмитслужба) проводить моніторинг щодо можливого вивезення публічними службовцями та членами їхніх сімей незаконно отриманої готівки під час перетину державного кордону.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні запустили Реєстр держZрадників"
Як працює такий моніторинг?
Відповідно до алгоритму, під час перевірки митники повідомлятимуть про великі суми готівки не лише правоохоронним органам, а й НАЗК. Важливо передавати інформацію про всі такі випадки, адже працівники Держмитслужби не володіють інформацією – чи є власники коштів посадовцями.
Далі НАЗК перевірятиме цих осіб у Реєстрі декларацій.
«Якщо виявиться, що саме посадовець намагається вивезти незаконно отриману готівку, то НАЗК може провести моніторинг способу життя та спецперевірку щодо такої особи», – зазначає Голова НАЗК Олександр Новіков.
Чому такий моніторинг важливий?
Такий моніторинг дозволить уникнути незаконного вивезення великих сум коштів посадовцями та членами їхніх родин через державний кордон.
Проведення такого моніторингу стало можливим завдяки Меморандуму про співпрацю між Держмитслужбою та НАЗК, підписаному у грудні 2021 року.
Нагадаємо, фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівку в сумі, що не перевищує 10 тис. євро. Якщо сума є більшою, ці кошти потребують письмового декларування митному органу.
Крім того, НАЗК вживає заходи для отримання інформації про кошти задекларовані при перетині кордону від митних органів країн Європи.