22 вересня 2022, 15:23

НАЗК ініціює накладення міжнародних санкцій на «Роскосмос»

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції додало до списків потенційних кандидатів на міжнародні санкції ще 19 компаній та 15 осіб, яких вважає причетними до війни проти України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК виявило, що посадовці міського суду та райуправління поліції самовільно перейняли повноваження ОГП і НАБУ"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Це вже 25-й перелік, який НАЗК надіслало до Міністерства закордонних справ України для розширення санкцій країнами-партнерами.

Всього до списків внесено вже 19,3 тис. фізичних та 4,1 тис. юридичних осіб.

Зокрема, НАЗК ініціює накладення санкцій на:

  • компанії, залучені до стратегічних секторів економіки рф, у тому числі військово-промислового комплексу.

Поміж них до списку включено корпорацію «Роскосмос», яка здійснює функції із забезпечення реалізації державної політики в галузі космічної діяльності при реалізації спільних проектів і програм, пов’язаних із виробництвом організаціями ракетно-космічної промисловості ракетно-космічної техніки військового призначення, бойової ракетної техніки стратегічного призначення. Крім того, спільно з Міноборони рф «Роскосмос» реалізовує проект ГЛОНАСС (російська супутникова система навігації);

  • керівництво компаній, діяльність яких орієнтована на підтримку військово-промислового комплексу
  • Зокрема, керівництво Європейської підшипникової корпорації (ЄПК) та групи підприємств, які входять до її складу, а також безпосередньо ці компанії.

ЄПК спеціалізується на виготовленні підшипників, що використовуються при виробництві російських локомотивів, літаків, кораблів, автомобілів, газотурбінних установок, а також воєнної техніки.

Група компаній ЄПК є постачальником підшипників для підприємств оборонно-промислового комплексу росії, таких як «Уралтрансмаш» (випускає самохідні гаубиці «Акація»), авіаційний Таганрозький науково-технічний комплекс ім. Г.М. Берієва (розробник ракетоносія Ту-95МСМ), Уральський оптико-механічний завод (виготовляє оптико-локаційні системи для військових літаків Су та МіГ).

Повні списки осіб, на яких пропонується накласти санкції, можна переглянути на порталі «Війна&санкції». 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати