10 лютого 2022, 19:12

Нащадки короля Італії подали в суд на державу, щоб повернути коштовності Корони

Нащадки останнього короля Італії судяться з державою за повернення коштовностей Корони, які майже 76 років зберігаються в сейфі в банку Італії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Італійський художник продав невидиму скульптуру за 15 тис. євро: покупець отримав тільки гарантійний сертифікат"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Судовий позов був поданий після невдалої спроби нащадків короля Умберто II домовитися з банком про повернення коштовностей, які включають понад 6 тис. діамантів і 2 тис. перлин, прикріплених на брошках, намистах та діадемах, які одягали різні принцеси та королеви у період правління монархії.

Перше слухання відбудеться 07.06.2022 р. в суді Риму. Про це повідомив Серджіо Орланді, адвокат, який представляє інтереси сина Умберто II Вітторіо Емануеле ді Савойя та трьох дочок Марії Габріелли, Марії Піа та Марії Беатріче. «Ми знали, що нам не уникнути зустрічі з банком Італії, але були зобов’язані провести її до подання позову на державу. Я сподіваюся, що нам вдасться повернути коштовності, адже суддя має встановити, чи має сім’я на них право власності», – зазначив адвокат.

Банк Італії прийняв коштовності 05.06.1946 р., через три дні після того, як італійці проголосували за скасування монархії та за 9 днів до того, як Умберто II, який правив лише 34 дні, був висланий у вигнання разом зі своїми спадкоємцями. Умберто II попросив Фальконе Люциферо, Міністра королівського дому, передати коштовності на зберігання Луїджі Ейнауді, тодішньому керуючому банку Італії, який пізніше став Президентом.

Відомо, що коштовності були єдиною частиною королівського маєтку, яку не конфіскувала італійська держава після ліквідації монархії. Цей факт може допомогти родині Савойя повернути своє право власності. Сім’я також сподівається, що записка у скарбниці, в якій сказано, що коштовності Корони мають бути «довірені на опіку центральному касиру» і «зберігатися у розпорядженні тих, хто має право», допоможе визначити, що коштовності належать їм, а не державі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати