01 червня 2021, 19:06

Італійський художник продав невидиму скульптуру за 15 тис. євро: покупець отримав тільки гарантійний сертифікат

Італійський художник Сальваторе Гаран продав свою невидиму скульптуру під назвою «I am» (Я є) за 15 тис. євро. Покупцю дали сертифікат як доказ того, що він придбав не просто повітря, а твір мистецтва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Дівчинка-катастрофа» Зої Рот продала свій мем за $500 тисяч»

Про це повідомляє вебсайт Italy 24 News.

Художня робота була продана за 15 тис. євро на аукціоні, організованому Art-Rite, одним із італійських аукціонних будинків, що займається виключно сучасним мистецтвом.

Сальваторе Гаран заявив, що його робота поміститься тільки в приватному будинку, а щоб її поставити, треба звільнити на підлозі простір 1,5×1,5 м.

За початковими оцінками вартість скульптури становила 6 тис. євро, проте, під час аукціону її вартість сягнула 15 тис. євро.

Підтвердженням покупки витвору мистецтва є лише гарантійний сертифікат, який свідчить про архівування твору. Такий документ підтверджує право власності на нематеріальну скульптуру. Також «зображення» невидимої скульптури розміщене у каталозі аукціону, де замість традиційного образу матеріального твору –– абсолютний пробіл.

«Нематеріальні скульптури Сальваторе Гаран, який уже виставляв свою інсталяцію «Будда в роздумах» у лютому минулого року на площі Скала в Мілані, мають нову історичну цінність і являють собою ідеальну метафору наших днів», –– йдеться в записці каталогу. «Робота абсолютно невидима і тому не може бути відтворена в мережі. Не кажучи вже про те, що нематеріальні роботи Гарана мають нульовий вплив на навколишнє середовище, тобто нічим йому не загрожують».

Як пояснив художник, успішний результат аукціону свідчить про незаперечний факт, що порожнеча — це, мовляв, не що інше, як простір, повний енергії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати