12 серпня 2022, 18:25

Нардепам пропонують встановити собі зарплати на рівні мінімальної

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо встановлення народним депутатам України мінімальної заробітної плати та скасування необґрунтованих пільг та привілеїв на період дії правового режиму воєнного стану.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МЗС роз’яснили особливості використання дипломатичних паспортів України"

Автор проєкту Закону № 7637 зазначає, що на сьогоднішній день мінімальний посадовий оклад народного депутата України встановлено на рівні десяти прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року, що на сьогоднішній день складає 24 810 грн.

При цьому, згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», станом на сьогоднішній день мінімальна заробітна плата пересічного українця складає 6 500 грн.

Зважаючи на ситуацію, що склалася в Україні у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням державиагресора, ініціатор законопроєкту вважає за необхідне прийняти відповідні законодавчі зміни, що дозволять забезпечити справедливу оплату праці народних депутатів та направити кошти Державного бюджету на найбільш пріоритетні на сьогоднішній день напрямки – фінансування видатків, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки та оборони.

Тому законопроєкт пропонує скасувати усі надбавки та доплати до посадового окладу народних депутатів, встановивши на період дії правового режиму воєнного стану на території України оплату праці народного депутата на рівні мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2022 року, тобто у розмірі 6 500 грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати