25 січня 2024, 17:34

Наказували обстрілювати Херсон: судитимуть двох генералів та підполковника рф

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо генерал-полковника командувача угруповання військ "Днепр" зс рф, генерал-лейтенанта командувача 22 армійського корпусу Чорноморського флоту зс рф та підполковника командира 8 артилерійського полку берегової оборони 22 армійського корпусу берегових військ Чорноморського флоту вмф рф. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Офіс Генпрокурора: Повідомлено про підозру посадовцю так званої "генпрокуратури днр"".

Слідство встановило, що командувачі віддавали накази на підготовку та здійснення широкомасштабного вторгнення на територію України підпорядкованим підрозділам з метою її окупації та терору цивільного населення.

"На початку травня 2023 року задля досягнення цих цілей командувач угруповання військ "Днепр" зс рф видав оперативну директиву підпорядкованим підрозділам про вогневе ураження міста Херсона. Виконанням цього злочинного бойового завдання займались генерал-лейтенант та його підлеглий підполковник Чорноморського флоту рф. Під їх командуванням ворожі війська тільки впродовж одного дня нанесли по цивільним об’єктам обласного центру щонайменше 18 цілеспрямованих ударів реактивними та осколково-фугасними снарядами. Це призвело до загибелі 24 людей та травмування 51. А також до пошкодження об’єктів житлового фонду, майна та інфраструктури"– йдеться в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора вказали, що такі методи заборонені нормами міжнародного гуманітарного права і свідчать про ведення агресивної війни на території України.

Обвинуваченим генералу-полковнику та генералу-лейтенанту інкримінують ведення агресивної війни, а також віддання наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України). Підполковник Чорноморського флоту вмф рф обвинувачується у відданні наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати