17 липня 2024, 12:12

Надавачі медичних послуг повернули до НСЗУ зайво отриманих 11,3 млн грн

Пресслужба Рахункової палати

Національна служба здоровʼя України повідомила Рахункову палату, що на виконання наданих їй рекомендацій, станом на 24 травня надавачі медичних послуг повернули 11,3 млн грн (58,3% від загальної суми) коштів зайво отриманих за пакетом медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Загалом же, до НСЗУ має бути повернуто 19,4 млн грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Рішення Генасамблеї: ВОІВ продовжить підтримувати Україну»

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Зазначені рекомендації надавалися за результатами проведення аудиту ефективності на тему «Пряма бюджетна підтримка США на початку військового вторгнення росії в Україну: Запобігання колапсу та збереження стресостійкості української системи медичних послуг». Як встановили аудитори, кошти прямої бюджетної підтримки США (DBS) становили 70,5% витрат Національної служби здоров’я України на оплату медичних послуг за січень – квітень і червень – липень 2022 року – 70,5 млрд грн і на 92,2% відшкодували видатки надавачів медичних послуг на заробітну плату власних працівників, здійснені за рахунок державної програми медичних гарантій, – 53,9 млрд грн.

У рекомендаціях, зокрема, йшлося про необхідність перевірки  наявності у інших надавачів медичних послуг, які не увійшли до аудиту, підстав для укладання договорів за згаданим пакетом медичних послуг.

У другій наданій НСЗУ рекомендації, наголошувалося на необхідності забезпечення технічної реалізації взаємодії центральної бази даних Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) з усіма шістьма визначеними законодавством інформаційними системами та державними інформаційними ресурсами, з якими ЕСОЗ на момент завершення аудиту не взаємодіяла або співпрацювала в режимі дослідної експлуатації програмного забезпечення. На виконання цієї рекомендації Рахункову палату поінформовано про роботу, яка проводилася задля налагодження зв’язків центральної бази з чотирма такими системами та ресурсами: інформаційно-аналітична платформа електронної верифікації та моніторингу, Державний реєстр фізичних осіб – платників податків, Єдиний державний демографічний реєстр, Єдина інформаційна система соціальної сфери.

Також в НСЗУ зазначили, що завдяки обміну інформацією з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків станом на 23.05.2024 верифіковано дані 386 495 медичних працівників та розпочалося використання функціоналу для обміну інформації, яка стосується пацієнтів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати