06 червня 2023, 18:53

Набув чинності новий Порядок надання відомостей з ЄДР

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

2 червня 2023 року набув чинності новий Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – Порядок), що затверджено наказом Міністерства юстиції від 5 травня 2023 року № 1692/5.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Головою ВККСУ обраний Роман Ігнатов"

Про це повідомляє Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Одночасно втрачає чинність наказ Міністерства юстиції від 10 червня 2016 року № 1657/5 «Про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», що діяв до цього часу.

Вказаний Порядок встановлює умови, підстави та процедуру надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, перелік додаткових відомостей, до яких надається безоплатний доступ, форму та зміст виписки, витягу з Єдиного державного реєстру, а також права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури.

Зокрема, новим Порядком регламентовано, що пошук відомостей в Єдиному державному реєстрі, крім випадку, передбаченого пунктом 5 розділу I Порядку, здійснюється за такими ідентифікаторами:

Юридична особа

*Ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і  організацій України.

*Керівник або інша особа, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи.

*Засновник (учасник).

*Кінцевий бенефіціарний власник.

Відокремлений підрозділ юридичної особи

*Найменування та/або ідентифікаційний код.

Фізична особа - підприємець

*Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності).

*Реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія (за наявності).

*Номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Громадське формування, що не має статусу юридичної особи

*Найменування та його вид(громадське об'єднання, структурне утворення політичної партії, постійно діючий третейський суд, відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації, представництво, філія іноземної благодійної організації).   

ДОДАТКОВІ ІДЕНТИФІКАТОРИ! Під час пошуку відомостей в Єдиному державному реєстрі для отримання документів, що містяться в реєстраційній справі, можуть застосовуватися такі ідентифікатори, як:

- номер та дата реєстраційної дії, яка проведена на підставі запитуваного документа;

- назва документа, що міститься в Єдиному державному реєстрі.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! При застосуванні таких ідентифікаторів як:

-  керівник або інша особа, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи;

-  засновник (учасник) або кінцевий бенефіціарний власник, необхідно зазначати прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) та/або унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

УВАГА! Порядком встановлено певний перехідний період до доопрацювання програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

На цей період:

  • формування запитів на отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань здійснюється програмним забезпеченням вказаного реєстру без їх друку і проставлення підпису особами, що звернулися за отриманням таких відомостей;
  • запити на отримання документів, що містяться в реєстраційній справі громадського формування, відомості про яке містяться виключно в Єдиному реєстрі громадських формувань чи в Реєстрі громадських об'єднань, подаються в довільній формі з обов'язковим зазначенням відомостей, передбачених Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженим цим наказом, з проставленням підпису особами, що звернулися за отриманням таких відомостей;
  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань здійснюється за допомогою діючого програмного забезпечення вказаного реєстру;
  • надання документів, що містяться в реєстраційній справі юридичної особи, фізичної особи - підприємця чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи, в паперовій формі, здійснюється без виготовлення їх сканованих копій та долучення до відповідної реєстраційної справи в електронній формі.

До наповнення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостями, що містяться в Єдиному реєстрі громадських формувань та Реєстрі громадських об'єднань:

  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань здійснюється щодо громадських формувань, що мають статус юридичної особи, відомості про які містяться в цьому реєстрі, в обсязі, передбаченому чинним програмним забезпеченням;
  • відомості щодо громадських формувань, в обсязі, передбаченому чинним програмним забезпеченням Єдиного реєстру громадських формувань та Реєстру громадських об'єднань, надаються шляхом оприлюднення у формі відкритих даних та безоплатного доступу через вебсайт.

З повним текстом даного наказу можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати