13 серпня 2020, 15:45

Набрав чинності закон, що пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції

Сьогодні, 13 серпня, набрав чинності Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів" № 817-IX, який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Легалізація грального бізнесу в Україні: Закон набув чинності".

12 серпня документ був опублікований в офіційному виданні "Голос України".

Як зазначається, Закон спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Так, внесено зміни до ч. 2 ст. 31 Кримінального процесуального кодексу України, якими зменшується кількість кримінальних проваджень, за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: замість злочинів, за які передбачається покарання строком більше десяти років пропонується передбачити злочини, за які передбачається покарання більше дванадцяти років.

Законом встановлено, що розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше дванадцяти років, проводиться колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Нагадаємо, Президент підписав закон щодо сільськогосподарської кооперації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати