04 травня 2022, 14:21

На час війни Раді пропонують змінити тривалість навчального року

У Верховній Раді зареєстровано Проєкт Закону № 7325 щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні заборонять використання російського рубля"

На час дії воєнного стану законопроєкт пропонує зупинити дію положень щодо тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (не менше 175 навчальних днів) та наповнюваності класів, класів-комплектів державних, комунальних закладів загальної середньої освіти.

Також пропонуєтьяс переглянути процедуру ліквідації чи реорганізації шкіл. Законом України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менш як за рік до прийняття відповідного рішення.

«Станом на 25 квітня в Україні 1499 закладів освіти зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 102 повністю знищені. Дотримання законодавчої процедури реорганізації та ліквідації окремих закладів загальної середньої освіти за фактом їх фактичного знищення може призвести до необхідності фінансування неіснуючих закладів освіти», - йдеться у пояснювальній записці.

Його автори пропонують надати засновнику школи або уповноваженому ним органу право продовжити без проведення конкурсу строк дії трудового договору (контракту) з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, до припинення або скасування в Україні або на відповідній території воєнного стану, але не більш як на шість місяців з дня його припинення чи скасування.

Окрім цього, проєкт Закону пропонує продовжити строк повноважень тимчасового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти на час воєнного стану та тримісячного періоду після його скасування та призупинити дію окремих норм Закону України «Про повну загальну середню освіту».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати