На сьогодні на території України вже розгорнуті різні комплекси відеомоніторингу – як місцевого, такі і регіонального рівнів. Також камери відеомоніторингу об'єднані на центральному рівні у інтеграційну платформу Національної поліції, яка наразі поєднує 9 регіонів і розширюється далі.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні планують збільшити відповідальність за домашнє насильство"
Про це заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко заявив в інтерв’ю «Українським новинам», повідомляє пресслужба МВС.
"Камери відеоспостереження дозволяють швидко відслідковувати рух автотранспорту або рух підозрілого громадянина, або того, хто знаходиться в розшуку", - зазначив заступник Міністра.
За його словами, сьогодні є інтелектуальні камери, які дозволяють збирати риси обличчя і встановлювати, якщо є збіги з тими громадянами, які оголошені в розшук. Одразу йде інформування тому співробітнику, який відповідальний за розшук осіб.
Він також повідомив, що загалом в Україні наразі приблизно 40 тисяч камер відеомоніторингу, без урахування тимчасово окупованих територій. Заступник очільника МВС наголошує, що це третина від потреби.
Леонід Тимченко запевнив, що системи відеоспостереження захищені від зовнішнього втручання, зокрема й ворога.
"Наші системи відеонагляду не дозволяють налаштовувати прихований доступ до інформації. Я впевнений, що якщо хтось хоче отримати такий доступ, то це робиться не через систему", – наголосив він.
При цьому, за його словами, камер автофіксації порушень правил дорожнього руху на українських дорогах понад 250.
«Планується, що до кінця півріччя будуть встановлені додаткові камери, які раніше вже були закуплені. Всього їх буде більше 300», – додав заступник Міністра. Цієї кількості, констатує він, теж недостатньо.