Нині більше ніж 15 200 лікарів "первинки" пройшли навчання за курсом "Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP". Про це повідомила пресслужба МОЗ України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Україна посилює партнерство з Японією у сфері медицини катастроф".
У МОЗ вказали, що це становить понад 60% від загальної кількості лікарів первинної ланки. З них близько 8000 – вже активно використовують надбані навички в практиці, надаючи безоплатні психологічні послуги пацієнтам у межах пакета ПМГ.
Протягом року понад 85,5 тисячі унікальних пацієнтів скористалися даною послугою. За цей час зафіксовано 64 045 звернень, повʼязаних із ментальним здоровʼям, до сімейного лікаря, 12 494 – до терапевта, 9253 – до педіатра, 8194 – до інших фахівців.
"Розуміючи вплив війни на ментальне здоровʼя наших громадян, ми поставили собі завдання максимально спростити доступ пацієнта до психологічної допомоги. Щоб у людей у будь-якому куточку України була можливість отримати психологічну консультацію. Найпростіше для пацієнтів – звернутися до сімейного лікаря. Тому ще наприкінці минулого року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської почалося масштабування навчання сімейних лікарів та педіатрів за програмою mhGAP, – розповів очільник МОЗ Віктор Ляшко. – Наступний етап – налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців та створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень із залученням кваліфікованих психологів та психіатрів. Важливими є також програми, спрямовані на захист та зміцнення психічного здоров’я самих медпрацівників, адже навантаження на них зросло в рази".