У пропозиціях Міністерства охорони здоров’я України щодо Державного бюджету 2021 зазначено, що для комплексної реалізації медичної реформи програма медичних гарантій має бути профінансована у розмірі не менше 5% ВВП країни.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "МОЗ нарощує потужності медичної системи для боротьби з COVID-19, - Максим Степанов".
Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зазначає прес-служба МОЗ.
Зазначається, що рівень оплати праці у сфері охорони здоров’я в Україні зараз майже на 30% нижчий від середньої заробітної плати в Україні у всіх галузях. Але, оскільки підвищити його одномоментно неможливо, МОЗ ініціювало поетапний перегляд зарплат медпрацівників.
"В Україні лікар після інтернатури має отримувати заробітну плату від 20–25 тисяч гривень. І ми зробили до цього перший крок. Він стосувався встановлення доплат з вересня 2020 року. На це передбачено 5,9 млрд грн", – підкреслив Міністр.
Зокрема, на наступний рік пріоритетом Міністерства охорони здоров’я України є встановлення справедливої заробітної плати для медичних працівників та в цілому підвищення престижності професії. Серед поступових змін – подання пропозиції до Міністерства фінансів України щодо встановлення доплат водіям машин швидкої допомоги. Тільки після таких кроків, коли лікар отримує конкурентну зарплату, можна мати якісну медицину.
Нагадаємо, за лікування немовлят медичні заклади отримали від НСЗУ понад 500 млн грн.