02 вересня 2020, 13:27

За лікування немовлят медичні заклади отримали від НСЗУ понад 500 млн грн

Урядовий портал

НСЗУ законтрактувала 122 медзаклади на надання неонатальної допомоги новонародженим. Майже 12 000 немовлят, отримали медичну допомогу в цих закладах у квітні-липні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На закупівлю за спрощеною процедурою товарів для запобігання COVID-19 витрачено понад 5 млрд грн".

Про це повідомляє Урядовий портал.

"В Україні щороку народжується понад 300 тисяч немовлят, понад 15 тисяч з них з’являються на світ передчасно. Це кожен 19 новонароджений. Наша країна займає одне з найперших місць в Європі за показником малюкової смертності. В Україні смертність малюків складає 7,5 на тисячу, народжених живими, у ЄС вона вдвічі менша", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що НСЗУ законтрактувала 122 медзаклади на надання неонатальної допомоги новонародженим. Серед них 21 перинатальний центр, 3 - центри матері і дитини, 24 пологові будинки, 23 обласні дитячі лікарні.

Майже 12 000 немовлят, отримали медичну допомогу в цих закладах у квітні-липні. За надання допомоги новонародженим НСЗУ заплатила цим медзакладам понад 500 млн грн.

Злкоема, за надання такої допомоги новонародженим, які народились із вагою до 1500 г, встановлено найвищий тариф Програми медичних гарантій цього року. Медичний заклад, законтрактований на надання неонатальної допомоги, отримує від НСЗУ кошти за підвищеним тарифом - від 29,6 тис. грн до 98,5 тис. грн.

До цих закладів НСЗУ висуває підвищені вимоги, щоб гарантувати – тут маленькі пацієнти отримають весь обсяг потрібної їм допомоги. Зокрема, в такому закладі обов’язково має бути апарат ШВЛ, щонайменше по 3 закритих і відкритих інкубатори. Також тариф покриває послугу з перевезення маленького пацієнта виїзною неонаталогічною бригадою.

Так, до безоплатного пакету допомоги в складних неонатальних випадках включено:

  • інтенсивна терапія новонароджених та подальше їх виходжування;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • респіраторна підтримка;
  • парентеральне харчування;
  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят;
  • вакцинація, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

При цьому, дороговартісні препарати для передчасно народжених діток медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями. У тариф включено тільки ліки поза централізованими закупівлями, які входять у Національний перелік лікарських засобів. Також в тариф включено вартість витратних матеріалів.

Окрім того, за потреби, такі немовлята отримують і медичну реабілітацію, яку Національна служба здоров’я оплачує за окремим пакетом.

У наступному році НСЗУ пропонує залишити неонатальну допомогу пріоритетним напрямком та збільшити тариф на її надання.

Нагадаємо, МОЗ спільно з ЦВК розробляють алгоритм проведення виборів в умовах карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати