До дня Святого Миколая, 19 грудня 2020 року, Міністерство освіти і науки України презентувало Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС "ІРЦ").
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "МОН запрошує освітян надати навчальні матеріали для платформи Learning Passport".
Про це повідомляє прес-служба МОН.
Система складається з наступних вебресурсів:
- портал "Інклюзивно-ресурсний центр" із розробленими та впровадженими додатковими модулями;
- мобільний застосунок АС "ІРЦ", який створено з метою швидкого доступу до порталу.
"У День Святого Миколая Міністерство освіти і науки України робить важливий подарунок для дітей з особливими освітніми потребами. Відтепер ці здобувачі освіти та їхні батьки можуть користуватися мобільним застосунком АС "ІРЦ" для зручного й швидкого розв’язання будь-яких питань, які стосуються взаємодії з інклюзивно-ресурсними центрами. Тож можна скористатися мобільним застосунком і отримати відповіді на всі запитання. Застосунок АС "ІРЦ" є першим офіційним додатком МОН. Нові, більш широкі можливості системи є також своєчасною реакцією на виклики через пандемію COVID-19, адже використання зазначених порталу та мобільного застосунку дає змогу вдвічі зменшити кількість необхідних особистих візитів батьків до інклюзивно-ресурсних центрів. Висловлюю подяку всім причетним до становлення інформаційної системи національного рівня АС "ІРЦ" та її розвитку. Бажаю міцного здоров’я!", – зазначив Міністр Сергій Шкарлет.
Також він нагадав, що проєктом Державного бюджету-2021 передбачено окрему програму для підтримки дітей з особливими освітніми потребами, загальний кошторис якої становить 505 млн грн. Із них 30% планується використовувати на закупівлю допоміжних засобів.
Нагадаємо, Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних Open Data Maturity Report 2020.