Міністерство освіти і науки України оприлюднило для громадського обговорення проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2021 рік, розроблений відповідно до чинного Закону України "Про вищу освіту".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мінсоцполітики впроваджує нові форми протидії домашньому насильству".
Про це повідомляє прес-служба МОН.
Згідно з проектом, подавати заяви через електронні кабінети зможуть усі категорії вступників (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста), які мають хоча б один сертифікат ЗНО та український документ про повну загальну середню освіту, виданий із застосуванням фотополімерних технологій їх виготовлення.
Окрім того, планується запровадити можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет із використанням кваліфікованого електронного підпису вступника.
Водночас для підтримки регіональних закладів вищої освіти пропонується збільшити вагу регіонального коефіцієнта до 1,03 (1,05 відповідно для спеціальностей з особливою підтримкою).
Передбачається введення вагових коефіцієнтів для вступу до магістратури – заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%.
Також наступного року вперше ЗНО з української мови та літератури можливо буде скласти у двох рівнях: тільки з мови або з мови та літератури. Результати ЗНО з української мови будуть використовуватись для вступу на більшість спеціальностей, а для спеціальностей з підвищеними вимогами до гуманітарних знань (гуманітарних, філологічних тощо) – необхідно буде складати ЗНО з мови та літератури. Результати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна використовувати для вступу на всі спеціальності як результати ЗНО з української мови та літератури або ЗНО з української мови.
Згідно з проектом, у зв’язку із затвердженням стандарту вищої освіти для другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 081 "Право" встановлено обмеження для вступу до магістратури на цю спеціальність – з 2021 року це зможуть зробити тільки випускники, які завершили навчання на бакалавраті за спеціальностями 081 "Право" або 293 "Міжнародне право".
Основний етап вступної кампанії пропонується провести у липні 2021 року.
Зазначається, що зауваження та пропозиції до проєкту акта можна надсилати у формі порівняльної таблиці до 30 вересня 2020 року на e-mail: kernychna@mon.gov.ua.
Нагадаємо, МОН розробило стратегічні напрями розвитку інклюзивної освіти до 2030 року.