15 вересня 2020, 16:27

Мінсоцполітики впроваджує нові форми протидії домашньому насильству

Прес-служба Мінсоцполітики

Сьогодні, 15 вересня 2020 року, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ольга Ревук провела робочу зустріч із заступником голови Представництва UNFPA в Україні Павлом Замостьяном та експертами представництва UNFPA.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Додаткова соціальна відпустка на дітей: як поділити на частини?".

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики України.

Головним предметом розмови були обговорення питання організації та здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Ольга Ревук зазначила, що реалізація Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству» потребує удосконалення нормативно-правових актів та пошуку нових ідей у поширенні «нульової толерантності" серед громадськості.

За результатами зустрічі прийнято рішення про спільну координацію зусиль, зокрема у напрямах:

  • розробки та удосконалення нормативно-правових актів з питань запобігання та протидії домашньому насильству, функціонування спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;
  • розробки інтерактивної "мапи допомоги", на якій у розрізі областей будуть нанесені контакти спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та контактні дані осіб, які є персонально відповідальними за здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на рівні обласних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, міських, сільських, селищних рад;
  • запровадження тематичних бліц-навчань (короткотермінових навчань за спеціалізованими напрямами) для фахівців профільних відділів Міністерства та структурних підрозділів облдержадміністрацій, до компетенції яких належать питання формування та реалізації політики запобігання та протидії домашньому насильству;
  • проведення навчань для фахівців національної "гарячої лінії" з надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства та працівників спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, а відтак, перспективне формування тренерської мережі;
  • виготовлення відео-інформаційних матеріалів з використанням дактильно-жестової мови та шрифта Брайля для підвищення обізнаності осіб з інвалідністю, зокрема з вадами зору та слуху.

Разом з тим, враховуючи активне впровадження діджиталізації, Мінсоцполітики визначає перспективним завданням поширення "нульової толерантності" до насильства, інформації про отримання спектру послуг (з урахуванням правил конфіденційності) серед громадськості шляхом перезавантаження інформаційних додатків у формат QR-коду для легкого сканування фотокамерою мобільного телефону, а також створення зручних інформаційних сервісів (пошукових фільтрів та інформаційних карт), доступних для населення.

Нагадаємо, Мінсоцполітики запрошує заклади торгівлі приєднатися до пілотного проекту монетизації "пакунку малюка".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати