10 липня 2024, 17:43

Міжнародний інструмент для створення комісії з розгляду заяв для України: завершено першу підготовчу зустріч

Сьогодні у Гаазі команда Офісу Президента України та Міністерство юстиції України закінчили роботу першої підготовчої зустрічі по міжнародному інструменту для створення комісії з розгляду заяв для України. У зустрічі взяли участь представники 51 країни з усіх континентів, ЄС і Ради Європи. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Українці за кордоном ще рік зможуть користуватися роумінгом без додаткових доплат"

Про це повідомила заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Мудра.

На відкритті заходу Ірина Мудра наголосила на необхідності пришвидшення притягнення росії до відповідальності: Засідання розпочали з хвилини мовчання, присвяченої пам’яті постраждалих від останніх нелюдських обстрілів українських міст. Під час виступів учасники висловлювали обурення щодо чергових жахливих російських злочинів і відданність подальшій роботі з притягнення росії до відповідальності.

За результатами роботи досягнуто згоди щодо основних принципів роботи майбутньої комісії та вирішено запустити її до кінця наступного року.

"Цьому передуватиме велика робота по узгодженню, прийняттю і ратифікації нового міжнародного інструменту, перший проєкт якого вже був презентований для обговорення. Попри те, що міжнародні процеси зазвичай вкрай повільні, ми задали чудовий темп і впевнено рухаємось до результату – відновлення справедливості для всіх, хто постраждав від російської агресії проти України, покарання агресора та відбудова України. А також чітке повідомлення світу, що росія є агресором і вона заплатить за свої злочини", - зауважила Ірина Мудра.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати