15 березня 2021, 17:39

Мін'юст подав апеляцію у справі про скасування правопису

Прес-служба Міністерства юстиції

У п’ятницю, 12 березня, Міністерство юстиції подало апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду у справі про визнання протиправною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 437 «Питання українського правопису».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВАКС зупинив судове провадження на час розшуку голови ОАСК"

28 січня цього року Окружний адмінсуд Києва задовольнив відповідний позов, обґрунтовуючи рішення тим, що Кабмін при прийнятті постанови діяв поза межами власних повноважень, встановлених Конституцією та законами України.

«Представляючи інтереси Уряду, ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та почали процедуру його оскарження в апеляційній інстанції. На підставі норм Закону «Про Кабінет Міністрів України», Уряд наділений повноваженнями щодо забезпечення проведення державної політики у сфері розвитку та функціонування державної мови у всіх галузях, а також повноваженнями щодо спрямування та координації роботи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у вказаній сфері. Тож, при прийнятті постанови щодо правопису, Кабмін мав повноваження щодо схвалення його нової редакції», – розповіла заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Крім того, за її словами, позивачі у цій справі не навели жодних доказів того, що цією постановою Уряду були порушені їхні власні права, свободи та інтереси.

Нагадаємо, 28 січня Окружний адміністративний суд міста Києва скасував Постанову Кабінету Міністрів 2019 року про новий правопис.

Заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць повідомила, що Кабмін буде оскаржувати це рішення, а міністр юстиції Денис Малюська підкреслив, що до закінчення розгляду апеляції постанова Кабміну про новий український правопис залишатиметься чинною.

В свою чергу Нацкомісія зі стандартів державної мови наголосила, що на сьогодні немає повного тексту рішення суду, який може бути предметом обговорення. До момента вступу в силу цього рішення новий український правопис залишається чинним.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати