08 вересня 2020, 17:22

"Мін'юст готовий вжити усі законні способи, щоб завадити пограбуванню держбюджету у справі Суркіси vs ПриватБанк", - Коломієць

3 вересня Печерський райсуд Києва санкціонував примусове списання коштів та/або арешт майна Приватбанку у випадку відмови виплачувати компаніям братів Суркісів визначену судом суму.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


7 вересня у парламенті зареєстровано законопроект №4064, який забороняє при виконанні судового рішення вживати заходів щодо стягнення коштів та/або звернення стягнення на майно боржника, крім накладення арешту. Потребу у прийнятті такого закону міністр юстиції Денис Малюська пояснив необхідністю перешкодити сім'ї Суркісів стягнути з ПриватБанку за рішенням Печерського суду 10 млрд грн. Він звернувся до народних депутатів, попросивши їх зареєструвати і підтримати законопроект у найкоротший строк: "У нас рахунок йде навіть не на дні, а на години. Мова йде не просто про гроші ПриватБанку, хоча це теж важливо. ПриватБанк щороку платить дивіденди, і розмір їх більше, ніж 10 млрд. Тому відібрати 10 млрд у Привата - це відібрати їх у медиків, педагогів і пенсіонерів, які фінансуються з бюджету", - підкреслив Малюська.

thumbnail-v-20191015135417-3135 Заступник міністра юстиції України Валерія Коломієць розповіла "ЮГ" про обставини цієї справи.

- Рішення Печерського суду стало неочікуванім для Міністерства? Чи були ви готові до нього?

- Ми очікували, що рішення може бути не найкращим, тому міністр брав особисту участь у цих засіданнях. Це показало значущість цієї події не тільки для Кабміну як третьої особи, а й держави взагалі.

- Які діри у законодавстві дозволили родині Суркіс виграти справу?

- Насправді жодних дір у законодавстві немає. Суддя просто вирішив забезпечити позов фактичним стягненням коштів, доля яких жодним чином не досліджувалася в суді. Не було доведено, що ці кошти дійсно належать позивачам чи мають бути у ПриватБанку. Тобто це просто упередженість конкретного представника судової влади. Зараз ми не лише оскаржуємо рішення, а й подаємо на суддю скаргу до ВРП.

- Законопроект міністра юстиції Дениса Малюськи - це така собі спроба «вирубити рубильник», тобто спробувати загасити пожежу не наявними засобами, а радикально - новим законом?

- Фактично судове рішення вступило в силу. Це історія, в який Міністерство юстиції, з одного боку, мусить виконати судове рішення, а з іншого - його виконання призведе до величезних втрат як для НБУ, так і для держбюджету. Ми чудово усвідомлюємо, що це рішення судді, яке взагалі ставить під сумнів довіру до судової системи в Україні. Де-факто ми розуміємо, що руками Мін'юсту хочуть просто віддати ці кошти позивачам. Тому цілком логічно, що міністерство цим законопроектом, насамперед, показує, що буде вживати усі законні способи і методи для того, щоб завадити пограбуванню держбюджету України нашими руками. Невиконання рішення суду поза законом, тому ми готові в рамках закону продумувати й інші шляхи, які допоможуть вийти з цієї ситуації, щоб була відновлена справедливість та верховенство права.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати