23 грудня 2021, 10:11

Міноборони розширило перелік професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік

Міноборони затвердило Перелік спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік. Наказ набув чинності 17 грудня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Українські прикордонники зможуть без попередження збивати дрони-порушники"

Які категорії жінок підпадають під три черги часткової мобілізації?

Призову на військову службу під час мобілізації можуть підлягати військовозобов’язані жінки які:

  • є громадянами України;
  • мають вік від 20 до 50 років, в першу чергу, які виявили бажання проходити військову службу;
  • перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах;
  • визнані військово-лікарськими комісіями придатними для проходження військової служби за станом здоров’я;
  • проходили військову службу та отримали відповідні військово-облікові спеціальності;
  • не проходили військової служби але відповідно до освіти або спеціальності отримали відповідні військово-облікові спеціальності;
  • не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Жінки якого віку підпадають під три черги часткової мобілізації?

Під час мобілізації можуть бути призвані на військову службу військовозобов’язані жінки у віці: для осіб офіцерського складу від 20 до 50 років, для інших військовозобов’язаних жінок від 20 до 40 років.

Хто контролюватиме перебування жінок на військовому обліку?

Роботодавці повинні проконтролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії, на підприємстві тощо та перевіряти наявність документів у нових працівників.

За прийом на роботу працівника без цього документа загрожує штаф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки у розмірі від 5100 грн до 8500 грн.

Де будуть проходити службу жінки, які підпадають під три черги часткової мобілізації?

Більшість жінок, призваних під час мобілізації, будуть проходити військову службу на медичних посадах (санінструктор, лікар), а також у підрозділах зв’язку та логістики.

Які військовозобов’язані жінки не підлягають призову на військову службу?

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки: усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років, а також жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати