16 серпня 2024, 19:42

Міноборони: Чоловіки від 17 до 25 років будуть автоматично ставати на облік як призовники

Пресслужба Міноборони

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про порядок реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Про це повідомила пресслужба Міноборони.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Міноборони вдосконалюють систему роботи з рапортами військовослужбовців".

Згідно з документом чоловіки від 17 до 25 років будуть автоматично ставати на військовий облік як призовники, зокрема і ті, хто перебуває за кордоном.

"Тепер процес обліку призовників буде автоматизовано. Хлопцям не доведеться проходити медичну комісію, а всі необхідні дані про них зберуться з інших реєстрів. Це значно заощадить час як працівникам ТЦК, так і хлопцям, які вставатимуть на облік", – розповіла заступниця міністра з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

У межах постанови, крім вищезазначеного, є такі нововведення:

1. Будуть верифіковані дані щодо всіх чоловіків від 16 до 60 років за рахунок інформаційної взаємодії з Державною міграційною службою, Мінʼюстом і Адміністрацією Державної прикордонної служби.

Як зазначається, це актуалізує дані про людей і допоможе уникнути ситуацій, коли повістки приходять людям, які померли чи засуджені до позбавлення волі й знаходяться за ґратами. Також це допоможе виправити помилки щодо персональних даних: ПІБ, податкового номера, дати народження тощо. 

2. Чоловіків від 16 до 25 років, які оформлюватимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру Оберіг без проходження ВЛК. Це стосуватиметься і тих, хто проживає за кордоном і оформлює собі паспорт в офіційних українських представництвах.

3. Актуальність військово-облікових документів для чоловіків 18-60 років, що перебувають за кордоном, перевірятиметься через електронну інформаційну взаємодію із ДМС. Це дозволить уникнути, вказали в Міноборони, помилок і людського фактора під час перевірки військово-облікових документів.

Як зазначається, над постановою працювали Міноборони разом із Державною міграційною службою, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Мінреінтеграції та Генеральним штабом ЗСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати