14 лютого 2020, 10:33

Мінкультури планує діджиталізувати музичну спадщину

Прес-служба Мінкультури

Міністерство культури, молоді та спорту спільно з Міністерством цифрової трансформації планує провести оцифрування української музичної спадщини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінкультури готує законопроєкт про заборону використання тварин у цирках".

Про це повідомила прес-служба прес-служба Мінкультури.

«Нині в Україні відсутній ресурс, на якому була б закумульована і доступна для широкого кола зацікавлених музика українських композиторів ХХ століття, чи твори наших сучасників. Ми хочемо створити таку платформу, щоб зробити це все доступним для диригентів, музикантів, науковців, щоб твори українських композиторів виконувалися на сценах України і світу, використовувалися під час навчання дітей у мистецьких школах, чи у вищій школі», - зазначила заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк.

Зараз нотні фонди в бібліотеках знаходяться переважно в паперовому вигляді, а деякі і в рукописному, та існують в одному або двох примірниках.

«Вони недоступні тим, кому потрібні. Папір зношується, і ми можемо втратити цю спадщину назавжди, а люди мають вправляти, знати і слухати ці твори», - наголошує Ірина Подоляк.

Тому вирішенням проблеми може стати переведення паперових видань у цифровий формат - шляхом як сканування, так і комп’ютерного набору партитур і партій.

Нагадаємо, Уряд призначив Голову Держагентства розвитку молоді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати