Міністерство інфраструктури продовжує влаштування сучасних комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion ("Зважування у русі") для захисту доріг від руйнування вантажівками.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Україна приєдналася до європейської спільної системи маршрутних зборів, - Владислав Криклій".
Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій, зазначає прес-служба Мінінфраструктури.
"Продовжуємо влаштування сучасних автоматичних комплексів "Зважування у русі". 6 WiM на під’їздах до столиці сертифіковано, один комплекс введено в експлуатацію в Полтавській області на М-22. Зараз Укравтодор веде роботи на 11 майданчиках. Укрінфрапроект облаштував 8 WiM на М-21, Н-01, Н-26, Р-15, Н-16, Н-09 та М-24. Триває їх калібрування. По одному WiM на трасі Київ-Чоп у Львівській області калібрування вже завершено. На 12 майданчиках Укрінфрапроекту триває монтаж. У підсумку до кінця року отримаємо близько 50 комплексів "Зважування у русі", щоб кошти платників податків йшли на нові дороги, а не ремонт старих", - зазначив Міністр.
Паралельно з цим у співпраці з Укртрансбезпекою та Галузевим центром цифровізації і кібербезпеки Мінінфраструктури завершує впровадження єдиної системи контролю зважування – Weigh Control System. Вона передбачає автоматичну фіксацію перевантажених транспортних засобів, притягнення до відповідальності у разі перевищення габаритно-вагових норм, а також планування ремонту та реконструкції дорожньої мережі на основі фактичних даних про транспортне навантаження та інтенсивність руху.
Система об’єднує в собі Центр обробки даних (ЦОД ГВК), системи отримання інформації з WiM комплексів Укртрансбезпеки, Укравтодору та інших утримувачів доріг, з мобільних та стаціонарних пунктів зважування автотранспорту, а також з вагових комплексів портів та стивідорних компаній. Додатково планується включити в дане рішення системи відеофіксації та метеостанції для повного контролю.
Починаючи з липня цього року, слідкувати за актуальною інформацією про ГВК на основі даних з Weigh Control System можна на транспортному порталі електронних послуг bi.e-transport.gov.ua у розділі "Габаритно-ваговий контроль" (https://bi.e-transport.gov.ua/dwc).
Нагадаємо, в Україні планують до 2030 р. замінити міський громадський транспорт на електричний.