27 січня 2021, 14:48

Мінфін виступає за зниження ставки ПДВ для с/г продукції

Прес-служба Мінфіну

Мінфін виступає за зниження ставки ПДВ для сільськогосподарської продукції – з 20 до 14%. Відповідний законопроєкт було направлено на підпис Президента після ухвалення парламентом (проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" рег. №3656).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінфін переводить процедуру передавання паспортів бюджетних програм та звітів в е-форму".

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Цей документ розроблено з метою:

- зменшення економічної ефективності «скруток», та схем ухилення від оподаткування ПДВ операцій з сільськогосподарською продукцією, що, в свою чергу має призвести до їх згортання;

- зменшення обсягів відшкодування ПДВ з бюджету експортерам такої с/г продукції, що зменшить навантаження на бюджет і ризики шахрайства з ПДВ

- підтримки виробників с/г продукції, її переробників та експортерів.

Це один з перших випадків коли зниження ставки ПДВ активно підтримується і Міністерством фінансів, і Державною податковою службою.

Заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей пояснює, що операції з с/г продукцією також найчастіше використовуються при формуванні штучного "скрученого" ПДВ. Таким чином, зменшення суми ПДВ, яку шахраї сподіваються отримати у вигляді відшкодування з бюджету, зробить "скрутки" з сільськогосподарською продукцією неефективними та не цікавими, а аграрний ринок – прозорим та прогнозованим.

При цьому, впроваджуючи такий інструмент боротьби зі "скрутками", держава не втратить надходжень до бюджету, оскільки всі сільськогосподарські товари, на операції з якими знижується ставка ПДВ, є товарами проміжного споживання (сировиною), що практично не реалізуються кінцевому споживачу. Такі товари використовуються переробною промисловістю для виробництва інших товарів вже кінцевого споживання, на операції з якими ставка ПДВ залишається 20%. Тобто, ПДВ буде сплачено до бюджету повною мірою, але з одноразовою затримкою у 2-3 місяці, протягом яких сировина перетвориться у продукти кінцевого споживання. У разі експорту сировини, значно зменшиться бюджетне відшкодування ПДВ з таких операцій на суму близько 13 млрд грн на рік за рахунок припинення "скруток" з сільськогосподарською продукцією.

"Переробники при закупівлі сільськогосподарської сировини будуть відволікати на 6% менше власних коштів на сплату ПДВ у складі вартості такої сировини. Так, вони будуть сплачувати 20 % ПДВ з власної продукції, але, тоді, коли вони її вироблять та, що важливіше, реалізують. Так, сума податкового кредиту зменшиться, але ж він формується за рахунок сум ПДВ сплачених переробниками постачальникам, у тому числі, при придбанні сільськогосподарської сировини", – роз’яснює заступниця Міністра фінансів.

Законопроект 3656 підтримується профільними аграрними асоціаціями, що представляють малий, середній та великий бізнес, оскільки запроваджує зниження ставки ПДВ для сільськогосподарської продукції з 20 до 14% і направлений на підтримку виробників с/г продукції, її переробників та експортерів.

(для перегляду натисніть на зображення)

 Picture1

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати