07 липня 2020, 10:09

Мінфін представив інтерактивний "дашборд" про бюджетні видатки на ЗСО в 2019 році

Урядовий портал

На основі даних щодо фінансових, кількісних та якісних показників діяльності закладів загальної середньої освіти в 2019 році Мінфін підготував інтерактивний аналітичний інструмент (дашборд), що дозволяє побачити бюджетні видатки на загальну середню освіту як у цілому по країні, так і на рівні окремих шкіл.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, в аналіз включена інформація виключно по денних закладах загальної середньої освіти комунальної власності. Дані були зібрані з усіх областей України та м. Києва (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій).

Як зазначається, усього було отримано інформацію щодо 14,2 тис. окремих закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 3,9 млн учнів та працюють 438,5 тис. учителів. Загальні видатки цих шкіл у 2019 році становлять 94,1 млрд грн. Середні витрати по країні на підготовку одного учня у 2019 році становили 23,1 тис. грн на рік.

Так, аналіз показав, що в сільській місцевості середні видатки на 1 учня становили 32,4 тис. грн, що суттєво вище, ніж у міській місцевості (19,1 тис. грн). Окрім того, випускники шкіл у сільській місцевості в середньому отримують гірші бали по ЗНО, ніж випускники міських шкіл. Це свідчить про низьку якість загальної середньої освіти в селах. 

Також залишається актуальним питання неефективного використання коштів освітньої субвенції. Так, на початок 2020 року залишок невикористаної субвенції становив 5,3 млрд грн. Ці залишки освітньої субвенції можуть спрямовуватись засновниками на зарплати вчителів, на покращення матеріально-технічної бази шкіл.

Ознайомитись із дашбордом можна за посиланням.

Нагадаємо, Мінфін скасував випуск єврооблігацій через відставку глави НБУ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати