13 серпня 2020, 18:49

Міненерго працює над імплементацією закону про зниження "зелених" тарифів

Урядовий портал

Робота над імплементацією закону щодо удосконалення моделі підтримки виробників "зеленої" енергетики відбуватиметься за чотирма напрямами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд підтримав проект закону про поступове виведення паспортів-книжечок з обігу".

Про це зазначив заступник Міністра енергетики Юрій Бойко на засіданні робочої групи з питань імплементації закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" № 810-ІХ, зазначає прес-служба Міненерго.

Зазначається, що за результатами засідання визначено коло найбільш нагальних проблемних питань з імплементації Закону України № 810-ІХ та виконання умов Меморандуму з інвесторами у відновлювану енергетику, а також вирішено сформувати робочі підгрупи за такими напрямами:

- підготовка до проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки;

- розроблення законопроекту про надання права виробникам з альтернативних джерел енергії виходити з балансуючої групи гарантованого покупця та продавати електричну енергію на ринку, отримуючи компенсацію різниці між розміром "зеленого" тарифу або аукціонної ціни та середньозваженою ціною на ринку "на добу наперед";

- визначення оптимальних шляхів збалансування фінансового стану учасників ринку, на яких покладені спеціальні обов’язки із підтримки розвитку ВДЕ;

- розроблення методики розрахунку обсягу недовідпуску електричної енергії виробниками з альтернативних джерел енергії та порядку надання послуг із зменшення навантаження виробником, який здійснює продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом або за аукціонною ціною.

Зокрема, наразі триває формування персонального складу робочих підгруп за визначеними напрямками, здійснюється збір необхідних інформаційно-аналітичних даних та опрацьовуються пропозиції стосовно шляхів імплементації Закону № 810-ІХ та виконання умов Меморандуму про порозуміння з учасниками ринку "зеленої" енергетики.

У Міненерго нагадали, що 1 серпня набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".

Так, Законом передбачається:

- зниження "зелених" тарифів (на 7,5% - ВЕС, на 15% - СЕС), що передбачає економію для держави близько 6 млрд грн щороку або 2 млрд євро - до завершення терміну підтримки (до 2030 року);

- обмеження обсягів введення в експлуатацію СЕС за "зеленим" тарифом;

- запровадження з 2022 року (50% у 2021 році) повної відповідальності за небаланси для виробників "зеленої" електроенергії;

- гарантований покупець зможе продавати "зелену" електроенергію за двосторонніми договорами на електронних аукціонах;

- удосконалення моделі "зелених" аукціонів, яке покликане зробити її більш прозорою, гнучкою та адаптивною.

Нагадаємо, Урядом затверджено порядок автоматичного зіставлення показників обігу пального.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати