26 березня 2024, 15:41

Міграційна служба: Отримати виготовлені паспортні документи за межами України можливо

Пресслужба ДМС України

Чимало українців, рятуючись від війни, опинилися наразі за кордоном. Дехто не встиг отримати замовлені в підрозділі ДМС закордонний паспорт або ID-картку, повідомила пресслужба ДМС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відмова у реєстрації податкових накладних: суд підтримав позицію податківців".

У цьому разі можна звернутися до закордонної дипломатичної установи України або до розміщеного за межами України відокремленого підрозділу ДП "Документ" та подати письмову заяву в довільній формі щодо необхідності надсилання такого паспорта з територіального підрозділу ДМС, співробітники якого його оформлювали, з метою організації його видачі за кордоном.

"Щоб отримати за кордоном паспортний документ, слід звернутися до закордонної дипломатичної установи України із заявою про отримання у країні перебування закордонного паспорта або ID-картки. Заява має бути адресована тому територіальному підрозділу ДМС в Україні, в якому цей документ оформлювався. До речі, минулого року міграційна служба Київщини переслала на закордонні відділення паспортного сервісу ДП "Документ" майже 1460 виготовлених документів та через МЗС до консульських установ України за кордоном – більш ніж 2160", – йдеться в повідомленні.

Водночас потрібно врахувати, що отримання доставленого до дипломатичної установи документа здійснюється виключно за умови особистої присутності заявника або його законного представника (для дітей віком до 16 років). Доставляння документа до установи здійснюється засобами дипломатичної пошти та складає від 3-х місяців.

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів".

У разі виникнення запитань громадяни можуть звернутися за телефоном "гарячої лінії": (044) 295-43-94.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати