28 грудня 2021, 13:05

Майбутнє близько: у Китаї розробили «прокурора» зі штучним інтелектом

Дослідники з Китаю вперше у світі розробили систему, яка може визначати класифікацію злочинних діянь та призначати обвинувачення. Цей «технологічний прокурор» працює за допомогою штучного інтелекту.

Читайте також: "В Україні презентували новий технологічний університет, який інвестуватиме в стартапи студентів"

Про це повідомляє вебсайт TheKoreaTimes.

За словами дослідників, «технологічний прокурор» може висунути звинувачення з точністю понад 97% на основі опису справи. Систему виготовила ​​та протестувала найбільша і найзавантаженіша районна прокуратура країни – Народна прокуратура Шанхаю. За словами професора Ши Юна, директора лабораторії управління великими даними та знаннями Китайської академії наук, ця технологія зменшить щоденне навантаження на прокурорів та дозволить їм зосередитися на більш складних завданнях. «Система може навіть до певної міри замінити прокурорів у процесі прийняття рішень», — зазначив професор.

Застосування технології штучного інтелекту в правоохоронних органах зростає в усьому світі. Наприклад, німецькі прокурори використовують технології ШІ у сфері розпізнавання зображень та цифрової криміналістичної експертизи, щоб збільшити швидкість і точність обробки справ. Прокуратура Китаю почала використовувати ШІ у 2016 р. Наразі правоохоронні органи використовують System 206, що може оцінити силу доказів, умови арешту, а також те, наскільки підозрюваний вважається небезпечним для суспільства «Однак всі інструменти штучного інтелекту мають обмежену роль, оскільки вони не беруть участі у процесі прийняття рішень щодо пред’явлення звинувачень і пропонування вироків», — зауважив професор Ши Юна.

Для кожного підозрюваного нова система ШІ пред’являтиме звинувачення на основі 1000 характеристик, отриманих із тексту опису справи. Також технологія оцінює докази. Для прийняття рішень система ідентифікує та видаляє вміст матеріалів справи, що не стосується злочину, проте зберігає корисну інформацію.

Нова технологія була протестована у понад 17 тис. справ з 2015 р. до 2020 р. Наразі вона може ідентифікувати та висунути звинувачення у 8 найпоширеніших злочинах у Шанхаї: шахрайство з кредитними картками, проведення азартних ігор, небезпечне водіння, навмисне травмування, перешкоджання службовим обов’язкам, крадіжка, шахрайство, «сварки та провокування неприємностей» (загальне звинувачення, яке часто використовується для придушення інакомислення).

Професор Ши Юна та його колеги повідомили, що незабаром «прокурора» з ШІ чекає оновлення, після чого він зможе розпізнавати менш поширені злочини та висувати кілька звинувачень проти одного підозрюваного.

Прокурор південного міста Гуанчжоу висловив певні занепокоєння щодо ШІ для пред'явлення звинувачень: «Точність у 97% може бути високою з технологічної позиції, але завжди є ймовірність помилки. Хто візьме на себе відповідальність, коли це станеться? Прокурор, система чи розробник алгоритму?» Безпосередня участь ШІ у прийнятті рішень також може вплинути на автономію прокурора. Більшість прокурорів не хотіли б, щоб ІТ-фахівці «втручалися» в судове рішення.

Інша проблема полягає в тому, що «прокурор» з ШІ міг висунути звинувачення лише на основі свого попереднього досвіду. «ШІ може допомогти виявити помилку, але він не може замінити людей у ​​прийнятті рішення», – прокоментував прокурор. Однак Китай активно використовує ШІ майже в кожному секторі влади, щоб підвищити ефективність, зменшити корупцію та посилити контроль. Багато китайських судів використовують ШІ, щоб допомогти суддям обробляти матеріали справ і виносити рішення, наприклад, у питанні прийняття чи відхилення апеляції. Більшість китайських в’язниць також застосовують технологію ШІ для відстеження фізичного та психічного стану ув’язнених з метою зменшення насильства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати