Двоє київських лікарів постали перед судом за обвинуваченням у неналежному виконанні професійних обов’язків медичними працівниками (ч. 1 ст. 140 КК України), що призвело до смерті пацієнта. Офіс Генерального прокурора обвинувачує медиків у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У 2020 році 35-річна Анастасія Островська, дружина ексміністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі (2014-2016 рр.), проходила лікування у столичній мережі приватних клінік. Пацієнтка звернулась до медиків для проведення простої планової лапароскопічної операції з видалення каменів жовчного міхура. Після невдалого оперативного втручання, лікарями приватної медичної мережі протягом місяця було проведено ще три операції, що призвели до смерті пацієнтки.
Досудове розслідування у резонансній справі за заявою родичів потерпілої тривало більше двох років. З метою збору беззаперечних доказів для слідства та направлення справи до суду адвокати юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», що представляє інтереси потерпілої сторони, провели власне розслідування. Команда юридичної фірми ініціювала проведення клініко-експертної комісії МОЗ України з метою оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування у мережі приватних клінік. Також була проведена комісійна судово-медична експертиза. Отримані докази та висновки експертиз свідчать про наявність причинно-наслідкового зв’язку між діями лікарів та погіршенням стану здоров’я пацієнтки.
«Коли має місце лікарська помилка, добиватися справедливості в Україні дуже важко, – наголошує адвокат з медичного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Алла Цимановська, яка представляє інтереси потерпілих. – В Україні лікарські помилки, як свідчать дані ВООЗ, щодня забирають життя щонайменше 5−7 пацієнтів і стають причиною інвалідності 25−30 осіб, які звернулися за медичною допомогою. Однак через складність розслідування та доведення провини лише одиниці таких справ на рік доходять до суду і завершуються реальними вироками».
Головне слідче управління Національної поліції міста Києва встановило недоліки під час надання медичної допомоги. За умови недопущення цих недоліків життя пацієнтки могло б бути збережене. Розгляд справи по суті розпочався у Солом’янському районному суді м. Києва 29 березня 2023 року.