21 квітня 2022, 16:46

Латвійців, які підтримують війну в Україні, зможуть позбавити громадянства

Вебсайт Delfi

Сейм Латвії підтримав поправки до закону про громадянство, які дозволяють позбавляти громадянства людей, які підтримують військові злочини. Внесення поправок до Закону "Про громадянство" обґрунтовано тим, що 24 лютого росія розпочала військові дії на території України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Сейм Литви заборонив демонструвати георгіївську стрічку та інші символи війни рф проти України"

За поправки проголосували 62 депутати, 14 осіб утрималися і один парламентар виступив проти.

Нова редакція закону передбачає, що громадянства Латвії може бути позбавлена ​​людина, яка надала значну фінансову, матеріальну, пропагандистську, технологічну або іншу підтримку особам, державам або іншим утворенням, які вчинили такі дії як злочини проти миру, геноцид, злочини проти людяності, військові злочини, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності демократій чи конституційному ладу. Також громадянства можуть бути позбавлені ті особи, які брали участь у таких діяннях.

Проте громадянства зможуть позбавити лише у випадку, якщо людина не стане особою без громадянства. Тобто, громадянство можуть відібрати у "подвійних громадян", а ті прихильники військових злочинів, які мають лише громадянство Латвії, залишаться громадянами.

Передбачено, що інформацію про факт скоєння зацікавленою особою будь-якої із зазначених дій буде надана установами держбезпеки. Заперечення та оскарження рішення про позбавлення громадянства не зупиняє його дії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати