19 квітня 2022, 19:19

Сейм Литви заборонив демонструвати георгіївську стрічку та інші символи війни рф проти України

У Литві Сейм заборонив публічне демонстрування георгіївської стрічки та інших символів війни Росії проти України. За такі дії загрожуватиме штраф.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держприкордонслужба продовжила можливість перетину кордону без закордонного паспорту"

Литовський Сейм ухвалив відповідні поправки до законів про адміністративні правопорушення та про збори.

За це проголосували 124 члени Сейму, проти був один, два парламентарі утрималися. Зміни набудуть чинності після підписання президентом Гітанасом Науседою.

"Зміни цього закону не просто потрібні, вони необхідні для нашої національної безпеки, якщо ми хочемо уникнути такої долі, як Україна, ми повинні превентивно діяти з російською пропагандою. Вона не спить і шукає різні шляхи, щоб стравлювати людей, змінювати мислення, реальність. Як ми бачимо, вона вже змінена у головах громадян росії", - зазначила одна з ініціаторів поправок, членкиня Фракції свободи Іоніка Ошмянскене.

Відповідно до прийнятих поправок, у Литві заборонено використання "символів тоталітарних або авторитарних режимів, які ці режими використовували або використовують для пропагування здійсненої або здійснюваної ними агресії, скоєних або вчинених злочинів проти людяності та воєнних злочинів".

Також конкретно вказується, що таким символом "в усіх випадках вважається двоколірна (чорно-жовтогаряча) георгіївська стрічка". Заборона торкнеться і символів, які нині використовуються у війні росії з Україною - букв Z, V та інших.

Передбачено, що за демонстрування такої символіки накладатиметься штраф у розмірі 300-700 євро, а для юридичних він доходитиме до 1,2 тис. євро. Повторні порушення спричиняють штраф у розмірі 500-900 євро для фізичних осіб або 800-1,5 тис. євро - для юридичних осіб.

Наразі закон про збори забороняє демонстрування прапорів, гербів, військової форми нацистської Німеччини, СРСР чи Литовської РСР, символів нацистських чи комуністичних організацій, виконання гімнів нацистської Німеччини, СРСР чи Литовської РСР.

Нагадаємо, У Німеччині штрафують осіб, які використовують символ російських окупантів "Z".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати