29 вересня 2023, 12:28

Кваліфікаційне оцінювання суддів: процедура бюрократизується всупереч закону та юридичній науці

В Україні поновлюється кваліфікаційне оцінювання суддів. Законодавчою процедурою передбачена участь Громадської ради доброчесності (ГРД) як дорадчого органу, що надає відповідні висновки, та Вищої кваліфікаційної комісії (ВККС), яка їх розглядає.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У випадку негативного висновку ГРД, суддя його спростовує на колегії ВККС, яка складається з трьох членів. Після аналізу наведених фактів робиться висновок щодо обґрунтованості наданого висновку.

Але ще з 2016 року існує і нерегламентована законом практика. Після висновків колегії судді повинні в обов’язковому порядку додатково проходити співбесіду з пленумом ВККС (у складі 16 членів), яка має їх затвердити. Але для перевірки відповідності чинних суддів своїй посаді в межах тимчасової процедури Закону «Про судоустрій і статус суддів» цього не передбачається.

Про це пише член комітету Верховної Ради з питань правової політики, нардеп Роман Бабій. Він зазначив, що провідні наукові центри України зробили низку висновків на підтвердження нікчемності такої процедури.

Бабій

Попри все, ВККС продовжує направляти суддів на пленарні співбесіди. Навіщо ускладнювати процедуру оцінювання суддів на відповідність – запитання відкрите. Імперативна норма Закону України «Про судоустрій і статус суддів», яка визначає субʼєкта оцінювання на відповідність судді посаді, – тільки колегія ВККС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати