05 липня 2019, 10:51

КСУ розглянув справу щодо окремих положень закону про судоустрій і статус суддів

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

4 липня 2019 р. Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення ч. 4 ст. 54, ч. 9 ст. 56 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 р. №1402-VIII (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ продовжить розглядати закон про люстрацію на одному з наступних пленарних засідань".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Під час пленарного засідання Голова КСУ Наталя Шаптала, яка є суддею-доповідачем у справі, надала інформацію щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження.

Як зазначила суддя-доповідач, оспорюваними положеннями Закону передбачено, що суддя, який перебуває на посаді, не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій агітації. Крім цього, суб’єкт звернення оскаржує положення, згідно з яким, суддя до свого звільнення з посади або припинення повноважень не може бути нагороджений державними нагородами, крім нагород за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.

Обґрунтовуючи свої твердження, суб’єкт права на конституційне подання зазначає, що положення другого речення ч. 4 ст. 54 Закону "являє собою довільне та розширене тлумачення вимог ч. 2 ст. 127 Конституції України, якими суддів фактично позбавлено пасивного виборчого права". Крім цього, у конституційному поданні наголошується, що положеннями ч. 9 ст. 56 Закону закріплено дискримінацію суддів відносно решти представників влади в Україні в питанні відзначення їх державними нагородами.

Так, суддя-доповідач навела обґрунтування, на які посилаються автори клопотання у конституційному поданні щодо не відповідності наведених положень Закону статтям 1, 8, 9, 21, 22, 23, 24, 38, 64, 92, 127 Конституції України. Крім цього, суддя-доповідач повідомила, що Друга колегія суддів Першого сенату КСУ 27 травня 2019 р. постановила Ухвалу про відкриття конституційного провадження у цій справі, а Ухвалою Великої палати КСУ від 13 червня 2019 р. постановлено розглянути цю справу у формі письмового провадження.

Читайте також: "Держава не відповідає за звичайну медичну помилку або недбалість лікарів, - ЄСПЛ".

У результаті Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати