24 лютого 2021, 16:27

КСУ перевірить, чи відповідають Конституції положення постанови про запровадження карантину

Прес-служба КСУ

25 лютого о 10.00 Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України деяких положень постанови Кабміну про встановлення карантину від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами (далі – Постанова № 641).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мова йде про підпункт 17 пункту 10 Постанови № 641, згідно з яким на території України на період дії карантину забороняється: „проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:

- надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
- надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
- надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів  охорони  здоров’я  пацієнтам  з  онкологічними захворюваннями;
- надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
- надання планової медичної допомоги закладам охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей“.

Автори клопотання вважають, що оспорювані положення Постанови № 641 суперечать низці норм Конституції України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати