10 вересня 2021, 19:04

Корпоративна злочинність компаній: у Великобританії планують посилити відповідальність

Міністр юстиції Великобританії, лорд-канцлер Роберт Бакленд закликав до посилення законів проти компаній, які сприяють економічній злочинності, але при цьому зауважив, що фірми не повинні бути обтяженими надмірним тягарем дотримання вимог.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Брюсселі стрес лікуватимуть відвідуванням музеїв: як це працюватиме"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

Виступаючи на Міжнародному симпозіумі економічної злочинності, Роберт Бакленд висловив побоювання, що чинний закон про корпоративну кримінальну відповідальність не відповідає цілям, особливо якщо він застосовується до великих корпорацій (зокрема, до великих юридичних фірм).

«Справді, може знадобитися реформа, щоб забезпечити притягнення до відповідальності організацій будь-якого розміру та змусити їх нести належне покарання за серйозні злочини. Водночас важливо забезпечити, щоб будь-яка реформа не накладала на компанії надмірний тягар дотримання вимог, тому вона також повинна враховувати вплив збільшених витрат на корпорації, що дотримуються закону, щоб вони не були надмірно навантажені процесами, яким вони повинні слідувати», – зауважив пан Бакленд.

Чинне законодавство про корпоративну кримінальну відповідальність ґрунтується на принципі ідентифікації. Цей принцип вимагає від прокурорів доведення, що «керівний розум і воля» компанії були причетні до передбачуваної злочинності. «Керівним розумом» може бути окрема особа, група осіб або правління, залежно від того, як структурована компанія.

Принцип ідентифікації може ускладнити притягнення до відповідальності великих компаній, оскільки їхні лінії контролю часто розмиті.

Минулого року Юридична комісія розпочала новий аналіз корпоративної кримінальної відповідальності, щоб розглянути, чи потрібно виокремлювати нові правопорушення з метою полегшення правоохоронними органами процесу переслідування та розкриття таких злочинів як шахрайство, відмивання грошей та неправдивий облік.

Бакленд прокоментував роботу комісії: «Я сподіваюся, що результатом цього будуть рекомендації та норми, які зміцнять законодавство та гарантуватимуть, що фірми, які підтримують подібну злочинну поведінку, усвідомлять, що це не мине безкарно».

Заклик та перші варіанти реформування корпоративної кримінальної відповідальності вперше були опубліковані у 2017 р., але адвокати та учасники кампанії розкритикували підхід уряду та звинуватили його в тому, що це питання було відкладене. Тож Юридична комісія має надати уряду документ про альтернативні варіанти до початку наступного року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати