06 липня 2020, 10:34

Конституційність закону про функціонування української мови: КСУ розгляне справу

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

7 липня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження розгляне справу за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" від 25 квітня 2019 р. №2704-VIII (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У 2019 році до суду направлено 115 тисяч протоколів про керування транспортом у стані сп’яніння".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, автори клопотання стверджують, що оспорюваний Закон не відповідає низці приписів Конституції України, оскільки він спрямований на дискримінацію російської, інших мов національних меншин України, дискримінацію громадян за мовними ознаками. Крім цього, на переконання народних депутатів України, Законом порушено конституційні права громадян, а саме право на використання і захист рідної мови, право на розвиток мовної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України; звужено зміст та обсяг існуючих прав і свобод.

Також суб’єкт права на конституційне подання вважає, що Закон ухвалено з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення законів, що "ставить під загрозу застосування такого невід’ємного елементу принципу верховенства права як принцип правової визначеності".

Нагадаємо, ВC роз’яснив судовий порядок припинення права на користування надрами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати