04 липня 2020, 10:57

У 2019 році до суду направлено 115 тисяч протоколів про керування транспортом у стані сп’яніння

Прес-служба МВС України

МВС України підтримує прийняття Верховною Радою України та підписання Президентом України законопроекта №3314, який має на меті уточнення та виправлення деяких положеннь законодавства про кримінальні проступки. Законопроектом приводиться у відповідність до законодавства про кримінальні поступки більше сотні інших законодавчих актів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МВС тестує нові можливості системи автоматичної фіксації порушень ПДР".

Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Зокрема передбачено повернення відповідальності за керування транспортними засобами у нетверезому стані зі статусу кримінальних проступків до Кодексу про адміністративні правопорушення.

"Це обумовлено тим, що процедура документування кримінального проступку є значно складнішою та потребує  більше часу у порівнянні з документуванням факту керування в нетверезому стані при оформленні адміністративного правопорушення.

У середньому на процедуру оформлення кримінального проступку поліцейські витрачали 6-8 годин, в той час як у випадку з адміністративною процедурою оформлення займає лише 2-3 години.

Водночас МВС та Національна поліція вважає за доцільне введення відповідальності за повторність керування транспортним засобом у нетверезому стані не тільки у вигляді великого розміру грошового  штрафу, а й у вигляді адміністративного арешту строком до 15 діб. При умові, що особа, притягнута до відповідальності за керування у стані сп’яніння, повторно впродовж року сяде за кермо у нетверезому стані", - вказали у МВС України.

Як зазначається, за 2019 р. поліцейські оформили та направили до суду 115 тис. протоколів про керування транспортом у стані сп’яніння, а за 6 місяців 2020 р. оформлено вже 67 692 протоколів, що значно більше, ніж на аналогічний період минулого року.

"Ця статистика свідчить, що одного тільки великого штрафу недостатньо для боротьби з таким суспільно небезпечним явищем, як керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Тож потрібні і інші заходи впливу на тих, хто нехтує безпекою на українських дорогах", - зазначили у МВС України.

Нагадаємо, в Україні набув чинності закон про кримінальні проступки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати