11 вересня 2019, 11:23

Конфіскація незаконного майна чиновників: Рада підтримала законопроект

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про конфіскацію незаконних активів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні за основу законопроект 1031 про конфіскацію незаконних активів державних чиновників та представників органів місцевого самоврядування. Крім того, проект закону передбачає покарання за набуття незаконного майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроєкт доповів Представник Президента України в Конституційному Суді України Федір Веніславський. Цим проектом поновлюється кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, скасована внаслідок рішення Конституційного Суду України про визнання положень статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення такими, що не відповідають Конституції України.

Крім того, цей законопроект урегульовує визначення того, що саме є незаконним активом. Таким вважатимуться ті активи, вартість яких у понад 204 тисячі гривень перевищує доходи чиновника.

Таке порушення каратиметься позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Згідно з проектом закону, позов про визнання активів необґрунтованими подаватиме НАБУ за погодженням САП. Під дію законопроекту також потраплятиме незаконне майно, набуте за три роки до того, як закон набуде чинності.

Крім того, Верховна Рада підтримала скорочену процедуру підготовки законопроекту до другого читання. За проголосували 254 депутати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати