Порушення права на доступ до публічної інформації можна оскаржити до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; керівника розпорядника інформації або вищого органу чи суду. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "єВідновлення: не відображається ваше житло - що робити?".
У разі відмови в наданні запитуваної інформації чи порушення строків розгляду запиту, вчинення інших правопорушень у сфері доступу до публічної інформації – про це доцільно повідомити Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Звертаючись до Офісу Омбудсмана, важливо пам’ятати, що заяви чи скарги повинні відповідати вимогам Закону України "Про звернення громадян". Звернення подаються в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини та громадянина.
"Звернення до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини бажано направляти одразу після виявлення порушення прав і до пред’явлення позову до суду. У таких випадках можливо поновити порушені права без судового розгляду, що значно заощадить час та гроші. Іншим дієвим способом захисту права на доступ до публічної інформації є подання скарги на рішення розпорядника інформації, його дій чи бездіяльності до керівника такого розпорядника чи вищого органу", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, якщо жоден із наведених способів захисту права на доступ до публічної інформації не дав бажаного результату і права запитувача поновити не вдалось, доцільно звернутись із позовом до суду.