До ВР подано проект закону «Про регулювання діяльності з визначення розміру моральної (немайнової) шкоди» №8396. Його автори пропонують удосконалити інститут моральної шкоди, аби суди мали певні орієнтири під час ухвалення рішень.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Зокрема, проект визначає перелік випадків, при настанні яких особа може претендувати на компенсацію моральної шкоди. Водночас застережено, що ці правила не стосуватимуться поширення недостовірної інформації у ЗМІ.
Передбачається, що визначенням розміру моральної шкоди зможуть займатися лише особи, які отримали відповідне кваліфікаційне свідоцтво, або суб’єкт господарювання, в штаті якого значитиметься бодай один такий фахівець. Усі експерти з моральної шкоди вноситимуться до спеціального реєстру.
Проект передбачає створення професійного об’єднання таких фахівців, що буде контролювати діяльність своїх членів на засадах самоврядності. Однак видавати та позбавляти свідоцтв буде Мін'юст.
Проект не визначає ні нижньої, ні верхньої межі моральної шкоди. Можливо, ці цифри з’являться у методиці визначення розміру моральної шкоди, яку доручать затвердити Уряду.