10 квітня 2020, 17:53

Комітет ВРУ рекомендує проводити щорічне обчислення індексації розміру аліментів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правової політики рекомендує проводити щорічне обчислення індексації розміру аліментів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Позачергове засідання Ради 13 квітня: що розглядатимуть депутати".

Про це повідомляє прес-служба Апарату ВРУ.

"Комітет з питань правової політики підтримав включення до порядку денного законопроектів щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі і щодо спрощення процедури розгляду судових справ, пов'язаних із захистом прав дітей. Таке рішення члени Комітету прийняли під час засідання, яке відбулося у режимі відеоконференції 9 квітня", - ідеться у повідомленні.

Як зазначається, було попередньо розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі) № 3112. Було прийняли рішення рекомендувати парламенту включити законопроект до порядку денного третьої сесії. 

Також народні депутати попередньо розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури розгляду судових справ, пов'язаних із захистом прав дітей № 3206

Законопроектом пропонується внести зміни до Сімейного та Цивільного процесуального кодексів України, якими передбачити, що: під час скасування усиновлення за рішенням суду в зв’язку з тим, що таке усиновлення суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання, суд одночасно вирішує питання про позбавлення усиновлювача батьківських прав стосовно цієї дитини; під час підготовки справи про усиновлення дитини до розгляду суд може вирішити питання про участь у ній як заінтересованих осіб особу, в сім'ї якої виховується дитина (прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, законні представники); справи про усиновлення дитини розглядаються судом протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі; за результатами розгляду заяви про усиновлення, суд ухвалює рішення протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі; апеляційна скарга на рішення суду про усиновлення дитини подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Члени Комітету одноголосно ухвалили рішення рекомендувати парламенту включити законопроект до порядку денного третьої сесії. 

Також Комітет розглянув питання щодо фінансування суддів, органів та установ системи правосуддя. За результатами розгляду підтримано пропозицію щодо обмеження суддівської винагороди в розмірі 10 мінімальних заробітних плат + решта з коефіцієнтом 0,5 на час карантину.

Народні депутати також підтримали пропозицію Голови Комітету Андрія Костіна про необхідність додаткового фінансування Державної судової адміністрації. 

Як зазначається, Комітет направив своє звернення до Комітету з питань бюджету для врахування у законопроекті про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". 

Нагадаємо, у Раді зареєстрували законопроект щодо утворення тимчасових закладів охорони здоров'я.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати